flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Безоплатна вторинна правова допомога

 

Кіровоградський обласний центр  з надання безоплатної вториної правової допомоги інформує про зміну місцезнаходження та номер телефону/факсу: м. Кіровоград, вул. Преображенська, 2 (будинок побуту "Інгул"), 2-й поверх, тел/факс. 32-07-97

 

--
Адреса: вул. Дворцова, 23, м. Кіровоград, 25006, Україна
Контактний телефон: 0891-20-00-70
Факс: 044/2480009 8493
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103
Електронна адреса: office.kirovohrad@legalaid.gov.ua

 

 

            Вих. № 11                                                                                                                        від “29” грудня 2012 р.

  

            В Кіровоградській області  з метою виконання вимог Закону України «Про безоплатну правову допомогу», вимог Кримінально-процесуального кодексу України створено Кіровоградський обласний  центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (надалі – Центр).

             Відповідно до вимог Закону України «Про безоплатну правову допомогу», Центр розпочинає свою роботу з надання вторинної правової допомоги з 08-00 годин 01 січня 2013 року в режимі безперервного цілодобового чергування.

           Діяльність Центру передбачає пряму взаємодію зі слідчими відділами та  черговими частинами органів внутрішніх справ, служби безпеки, податкової служби, прикордонної служби, воєнізованої охорони, служби військового правопорядку, пенітенціарної служби, а також з органами прокуратури і судами на території Кіровоградської області.

 Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. № 1363 «Про затвердження Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб» (із змінами та доповненнями внесеними Постановами КМУ № 504від 06.06.2012 р., № 868 від 19.09.2012 р., № 1172 від   19.12.2012 р.), передбачений обов’язок органів, уповноважених здійснювати адміністративне затримання або затримання за дорученням правоохоронних органів, або затримання осіб органами дізнання або досудового слідства негайно та цілодобово інформувати центри з надання безоплатної вторинної допомоги про будь-яке затримання, здійсненне на території України.

 У зв'язку з наведеним, на виконання вимог п.3, п.10 зазначеної Постанови, повідомляємо Вам контактні данні Центру :

 назва – “Кіровоградський обласний  центр з надання

               безоплатної вторинної правової допомоги”

адреса -  25022, Україна, м. Кіровоград, вул. Дворцова, 23.

телефони:

             0-800-21-31-03 (єдиний безкоштовний по всій території України цілодобовий)

             (0-522) 24-42-22 (цілодобовий)

             (050) 5288107 (мобільний довідковий)

  (099) 6838763  (мобільний довідковий)

           e-mail : office.kirovohrad@legalaid.gov.ua

 

Разом з тим звертаємо Вашу увагу, що у відповідності до п.3 Перехідних положень Закону України «Про безоплатну правову допомогу», Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року забезпечують надання правової допомоги лише особам, зазначеним у пунктах 3-7 частини першої статті 14 цього Закону, а саме :

- особам, до яких застосовано адміністративне затримання;

- особам, до яких застосовано адміністративний арешт;

- особам, які затримані за підозрою у вчиненні злочину;

- особам, до яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою;

- особам, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії.

 Відносно інших категорій осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, визначених ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», положення даного Закону набувають чинності поетапно - з 01.01.2014 року та набувають чинності в повному обсязі з 01.01.2017 року.

 Крім того, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до п.2 вищенаведеної Постанови КМУ № 1363 повідомлення до Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги здійснюється з урахуванням вимог ч. 5 ст.5 Закону України «Про міліцію» та ст.19 Закону України «Про Державну прикордонну службу». Зазначений порядок передбачає інформування Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання, арешт чи взяття під варту, за виключенням тих випадків, коли особа захищає себе особисто чи запросила визначеного нею захисника. Фактично повідомлення про затримання особи, арешт чи взяття під варту, зроблене до Центру відповідно до вимог п.2 Постанови КМУ № 1363 є підставою для призначення Центром захисника і надання йому доручення на захист особи.

 У зв'язку з цим просимо Вас враховувати вищенаведені обставини з метою уникнення безпідставних повідомлень про затримання особи та звернень за наданням безоплатної вторинної правової допомоги, які можуть привести до непередбаченого надлишкового завантаження Центру в початковий період його функціонування.

 Прошу Вас довести зміст даного листа до всіх структурних підрозділів на території Кіровоградської області.

 

З повагою,

 

 

Директор Кіровоградського обласного                                                                                  

центру з надання безоплатної

вторинної правової допомоги                                                                                                               Л.Кропліс

 

 

 

З першого січня 2013 року набирають чинності деякі пункти Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Розділ III цього Закону, який набирає чинності поетапно після початку діяльності центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги; підпункти 1 - 4 та 7 пункту 7 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону набирають чинності з 1 січня 2013 року.

 

Безоплатна вторинна правова допомога полягатиме у наданні таких правових послуг:

- захист від обвинувачення;

- здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

- складання процесуальних документів.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу, на відміну від первинної, мають лише окремі категорії осіб, визначені Законом, з урахуванням двох критеріїв – критерію малозабезпеченості та належності до тих категорій осіб, для яких законами вже закріплено право на безоплатну правову допомогу.

Відповідно до критерію малозабезпеченості Закон надає право на безоплатну вторинну правову особам, середньомісячний сукупний дохід сім’ї яких нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення та інвалідам, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

Серед осіб, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги з 01.01.2013 це :

- особи, до яких застосовано адміністративне затримання, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону;

- особи, до яких застосовано адміністративний арешт, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону;

- особи, які затримані за підозрою у вчиненні злочину, - на правову послугу, передбачену пунктом 1 частини другої статті 13 цього Закону;

- особи, до яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою, - на правову послугу, передбачену пунктом 1 частини другої статті 13 цього Закону. Така допомога надається протягом 72 годин з моменту затримання. У разі якщо слідчий суддя, суд прийняв рішення про тримання особи під вартою, безоплатна правова допомога надається, якщо така особа належить до однієї з категорій осіб, зазначених у пунктах 1 і 2 частини першої статті 14

- особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, - на правову послугу, передбачену пунктами 1 і 3 частини другої статті 13 Закону.

Надання безоплатної вторинної правової допомоги іншим категоріям осіб, які згідно із Законом мають право на таку допомогу, забезпечуватиметься поетапно з 1 січня 2014 року.

З 1 січня 2017 року безоплатна вторинна правова допомога надаватиметься в повному обсязі всім категоріям осіб, передбаченим Законом. Таким чином, до 1 січня 2017 року основні заходи по створенню системи безоплатної правової допомоги в Україні плануються бути завершеними.

Впровадження Закону України «Про безоплатну правову допомогу» передбачає здійснення комплексу організаційних заходів, спрямованих на формування в Україні ефективної системи надання безоплатної правової допомоги.

Згідно із Законом безпосередньо надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу адвокати, відібрані на конкурсній основі відповідно до Порядку і умов проведення конкурсу та вимог до професійного рівня адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1362.

Згідно із Законом звернення про надання будь-якої послуги безоплатної вторинної допомоги особи зможуть подавати до будь-якої з двох установ – або до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або до територіального органу юстиції.

В Україні запроваджено єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги, за яким з 1 січня 2013 року з метою проведення необхідних процесуальних дій можна передати повідомлення про випадки затримання осіб та необхідність залучення захисника.

Лінія безоплатної правової допомоги працює за номером 0-800-213103.

Дзвінок на даний номер є безкоштовним для абонентів фіксованого зв’язку України. Для абонентів мобільного зв’язку дзвінок платний і його вартість визначається тарифами відповідного оператора. Дзвінки неможливі з таксофонів та з-за кордону.

Функціонування єдиного телефонного номера передбачає переадресацію вхідного дзвінка до відповідного центру автоматично. У разі тимчасової неможливості прийняти відповідним центром телефонний дзвінок (лінії зв’язку тимчасово недоступні) система автоматично переадресує вхідний дзвінок до найближчого сусіднього центру.

Крім того, повідомлення про випадки затримання осіб можна передати на адреси електронної пошти центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.


 РЕЄСТР

АДВОКАТІВ, ЯКІ НАДАЮТЬ БЕЗОПЛАТНУ ВТОРИННУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ НА ТИМЧАСОВІЙ ОСНОВІ НА ПІДСТАВІ ДОГОВОРУ

№ з/п

Відомості про адвоката

Відомості про свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю

Контактні дані адвоката

Номер та дата протоколу засідання конкурсної комісії про включення адвоката до реєстру

Дата внесення відомостей до реєстру, змін, доповнень чи приміток та прізвище, ім'я, по батькові особи, яка їх внесла

Відомості про контракт, на підставі якого адвокат надає безоплатну вторинну правову допомогу (дата, номер)

Примітки (рейтинг адвокатів за результатми 2-го конкурсу)

прізвище

ім'я

по батькові

номер свідоцтва

назва органу, який прийняв рішення про видачу свідоцтва

Поштовий індекс та адреса місцезнаходження робочого місця (офісу) адвоката

номери контактних телефонів

адреса електронної пошти

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

1

БАГІРЯН

Еміль

Борикович

482

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25009, м. Кіровоград, вул. Героїв Сталінграда, буд. 17, кв. 2,

050 579 94 05

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,3750

2

БІРЮКОВ

Андрій

Олександрович

78

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25026, м. Кіровоград, вул. Червонозорівська, 23-б, кв. 65

050 341 21 23

№ 8, 05.12.2012

05.12.2012, Антонов А.А.

 

3,9500

3

БОТНАРЕНКО

Ігор

Юрійович

294/н

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25011, м. Кіровоград, пров. Аджамський, 31

066 792 88 59

№ 8, 05.12.2012

05.12.2012, Антонов А.А.

 

3,5000

4

БУРОВ

Сергій

Володимирович

485

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25028, м. Кіровоград, вул. Героїв Сталінграда, 30, к. 1, кв. 37

050 487 02 08

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,0050

5

БУРКО

Володимир

Порфирійович

102

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

26030, Кіровоградська область, Новомиргородський район, с. Йосипівка, вул. Леніна, 265

050 845 94 93

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

4,3400

6

БУРКОВСЬКИЙ

Володимир

Гаврилович

170/н

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

26500, Кіровоградська область, смт. Голованівськ, вул. Калініна, 10/14, кв. 8

097 590 77 23

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

4,3850

7

ГАЛУШКО

Сергій

Іванович

314/н

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25004, м. Кіровоград, вул. Олександрійська, 95

050 047 26 50

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

4,0550

8

ГАХОВ

Сергій

Вікторович

438

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

26000, Кіровоградська область, м. Новомиргород, вул. Л. Українки, 18

048 576 98 43

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,4350

9

ГОНЧАРЕНКО

Віталій

Олексійович

129

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

28500, Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Нова, 106/1

050 917 50 88

№ 8, 05.12.2012

05.12.2012, Антонов А.А.

 

4,2950

10

ДОБРОСТРОЙ

Олена

Сергіївна

461

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25030, м. Кіровоград, пров. Саксаганського, буд. 46

095 071 84 70 067 139 08 72

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,1950

11

ДОВЖЕНКО

Денис

Сергійович

475

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

27400, Кіровоградська область, м. Знам′янка, вул. Матросова, 27, кв. 19

066 086 37 05

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,1850

12

ДІДУН

Ігор

Михайлович

185/н

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

27200, Кіровоградська область, м. Бобринець, вул. Гоголя 131

067 520 66 54

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

4,2150

13

ЗАБУРАННИЙ

Тарас

Анатолійович

377

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

26400, Кіровоградська область, м. Ульяновка, вул. Петровського, 18

095 447 51 30

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,5450

14

ЗАДОРОЖНЮК

Оксана

Борисівна

222/н

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

26500, Кіровоградська область, смт. Голованівськ, вул. Леніна, 29-б, кв. 5

096 238 20 78

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

4,0800

15

КОВАЛЬОВА

Галина

Костянтинівна

479

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25003, м. Кіровоград, вул. Ціолковського 1, кв. 17

066 133 82 80

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,3100

16

КОВАЛЬОВ

Юрій

Володимирович

437

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25028, м. Кіровоград, вул. Волкова, 18\6, к. 3, кв. 4

050 875 35 88

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,3100

17

КОМЯКОВА

Оксана

Дмитрівна

11/141

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25003, м. Кіровоград, вул. Куйбишева, 3, кв. 10

050 321 91 83

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

4,6700

18

КОРОТИЧ

Вадим

Анатолійович

248/н

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25015, м. Кіровоград, вул. Полтавська 24, к. 1, кв. 130

067 984 68 23

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,9650

19

ЛЕЙЗЕРОВИЧ

Михайло

Якович

144

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

27030, Кіровоградська область, Добровеличківський р-н, м. Помічна, вул. Будівельників 3, кв. 4

067 43 06 140

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

4,4050

20

МАРУЩАК

Олександр

Євгенійович

478

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

26300, Кіровоградська область, м. Гайворон, вул. Струньківська, 15

067 521 38 81

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,0750

21

МЕДВІДЬ

Владислав

Анатолійович

468

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

26300, Кіровоградська область, м. Гайворон, вул. Струньківська, 9

067 581 47 38

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,1850

22

МЕЛЬНИК

Олена

Володимирівна

382

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25015, м. Кіровоград, вул. Полтавська 28, корп. 2, кв. 155

050 964 94 81

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,5400

23

НОВІКОВ

Олексій

Миколайович

491

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

27400, Кіровоградська область, м. Знам′янка, вул. Чайковського, буд. 32, кв. 17

097 43 95 081

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,4950

24

РАБЕКО

Микола

Миколайович

159

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25012, м. Кіровоград, просп. Комуністичний, 1/212

096 256 51 82

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,8450

25

РАДКЕВИЧ

Віктор

Михайлович

490

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25028, м. Кіровоград, вул. Генерала Жадова, 28, корп. 1, кв. 104

099 493 71 88

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,3800

26

СААДІ

Рустам

Мохаммедович

214/н

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

28500, Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Нова 64, кв. 16

067 521 11 30

№ 8, 05.12.2012

 

 

4,0350

27

СКОРИНІН

Олександр

Володимирович

183/н

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25003, м. Кіровоград, вул. Варшавська, 26, кв. 69

050 25 98 407

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,5900

28

ЗАДОРОЖНЯ

Наталія

Сергіївна

№ 401

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

27500, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Леніна, 94, кім. 224

097 454 60 12

advokat-zadorogna99697@mail.ru

№ 1 від 15.05.2012

 

29

ПЕТРОВА

Інна

Вікторівна

№ 289/н

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

27500, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Леніна, 94, кім. 224

067 520 18 19

advokat-petrova@yandex.ru

№ 1 від 15.05.2012

 

30

СОЗІНОВ

Володимир

Митрофанович

4/21

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25003, м. Кіровоград, вул. Куйбишева, 3, кв. 5

066 229 78 45

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

4,0850

31

СОЗІНОВА

Галина

Іполитівна

5/36

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25003, м. Кіровоград, вул. Куйбишева 3, кв. 5

050 341 17 37

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

4,8350

32

ЧЕРНОВ

Олександр

Валерійович

435

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25014, м. Кіровоград, вул. Повітрянофлотська, 59-Б, кв. 23

066 842 17 99; 067 754 65 91

№ 8, 05.12.2012

05.12.2012, Антонов А.А.

 

3,0100

33

ШАДЕЙ

Надія

Дмитрівна

91

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

27400, Кіровоградська область, м. Знам′янка, вул. Привокзальна 13, кв. 106

097 372 24 53

№ 7, 29.11. 2012

29.11.2012, 28.01.2013 (зміни), Антонов А.А.

 

3,8250

34

ЯЗАН

Людмила

Станіславівна

362

Кіровоградська обласна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

25014, м. Кіровоград, вул. Ствольна, 25/17

095 320 21 11

№ 7, 29.11.2012

29.11.2012, Антонов А.А.

 

3,9950

 

 

Закон України «Про безоплатну правову допомогу» від 02.06.2011 року №3460-VI гарантує право на безоплатну первинну правову допомогу всім громадянам, іноземцям,особам без громадянства, у тому числі біженцям, які перебувають під юрисдикцією України.

 

Безоплатна первинна правова допомога передбачає надання таких послуг :

- забезпечення доступу до правової інформації ;

- консультування і роз’яснення з правових питань ;

 

- складання заяв, скарг та інших документів правового характеру, крім процесуальних.

 Громадяни мають право отримати безоплатну первинну правову допомогу у :

- міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади ;

- їх територіальних органах в областях, районах та містах ;

- обласних та районних державних адміністраціях ;

- міських державних адміністраціях у містах Києві та Севастополі ;

- міських, сільських та селищних радах ;

- обласних та районних радах.

Громадяни прийшовши на особистий прийом :

- мають право отримати безоплатну первинну правову допомогу від кваліфікованого спеціаліста ;

- подати письмове звернення.

 

 Письмове звернення :

- розглядається протягом 15 днів, якщо громадянин потребує лише надання правової інформації ;

- розглядається протягом 30 днів ;

- перенаправляється протягом 5-ти днів до компетентного органу з одночасним інформуванням про це громадянина, якщо питання, порушене у зверненні, не належить до компетенції того органу, до якого звернувся громадянин.

 

 Починаючи з 1 січня 2013 року держава також забезпечує доступ до безоплатної вторинної правової допомоги. Вона передбачатиме захист від обвинувачення, здійснення представництва осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складання документів процесуального характеру.

 З 1 січня 2013 року така допомога надаватиметься адвокатами особам, до яких застосовано адміністративне затримання або адміністративний арешт, а також особам, затриманим за підозрою у вчиненні злочину, через спеціальні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 З 1 січня 2014 року така допомога надаватиметься також малозабезпеченим особам, ветеранам, іншим категоріям осіб, визначеним у статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»

Детальніше з положеннями Закону України «Про безоплатну правову допомогу» можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

 

Додаток 1

Примірний Порядок

подання і розгляду звернень про надання

безоплатної вторинної правової допомоги

 

1. Загальні положення

 1. Цей Порядок встановлює механізм визначення належності осіб до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу, передбачених частиною першою статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (далі - Закон), прийняття рішення про надання такої допомоги, а саме:

1)    осіб, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого і затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення;

2)    інвалідів, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;

3)     дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульних дітей, дітей, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї;

4)     осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;

5) ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

6)      осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

7)  осіб, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;

8)  осіб, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;

9)  осіб, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;

10)  осіб, реабілітованих відповідно до законодавства України.

 

2. Порядок подання документів

1. Звернення про надання одного з видів правових послуг, передбаченої частиною другою статті 13 Закону, подаються до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі - місцевий центр) за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку:

особами, які досягли повноліття, за місцем фактичного проживання таких осіб незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування особи;

що стосуються дітей - їх законними представниками за місцем фактичного проживання дитини або її законних представників незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування особи;

що стосуються осіб, визнаних судом недієздатними, або дієздатність яких обмежена судом, - їх опікунами або піклувальниками за місцем фактичного проживання таких осіб або їх опікунів чи піклувальників незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування особи.

До звернення зазначеними особами додається згода на оброблення персональних даних (додаток 2 до цього Порядку).

2. У разі звернення до місцевого центру: 

1)   осіб, які перебувають під юрисдикцією України, середньомісячний сукупний дохід сім'ї яких нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, або їх законних представників до звернення додаються:

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

довідка про отримання (неотримання) соціальної допомоги за формою, встановленою у Додатку 11 до Інструкції щодо порядку оформлення і ведення  особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 вересня 2006 року № 345 зареєстрованим у Мін’юсті 6 жовтня 2006 року за № 1098/12972.

У разі відсутності зазначеної довідки особами, визначеними у підпункті пункту 2 розділу II цього Порядку, подаються:

довідка про склад сім'ї, за формою, встановленою наказом Міністерства праці та  соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204, зареєстрованим у Мін’юсті  13 серпня 2003 року за № 709/8030;

довідка про доходи кожного члена сім’ї за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 27 серпня 2004 року № 192 «Про затвердження форми Довідки про доходи», зареєстрованим у Мін’юсті 4 листопада 2004 року за № 1409/10008;

довідка про перебування на обліку в центрі зайнятості та проведені виплати - у разі звернення до місцевого центру осіб, зареєстрованих у встановленому порядку, які безробітні;

довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11 грудня 2013 року № 795 «Про затвердження форми довідки про подану декларацію про майновий стан доходи (про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податковий зобов’язань з такого податку) та Порядку її заповнення», зареєстрованим у Мін’юсті 9 січня 2014 року за № 8/24785, видана відповідним центром обслуговування платників Державної фіскальної служби - у разі звернення до місцевого центру фізичних осіб - підприємців, самозайнятих осіб або осіб, які не зареєстровані в установленому порядку, як безробітні; 

2)   інвалідів, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб або їх законних представників, до звернення додаються:

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги;

довідка про розмір пенсії обчислена відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 15 листопада 2001 року № 486/202/524/455/3370, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 7 лютого 2002 року за № 112/6400 або довідка про розмір соціальної допомоги, що призначається замість пенсії; 

3)     законних представників дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульних дітей, дітей, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї, до звернення додаються:

паспорт або інший документ, що посвідчує особу законного представника;

документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі);

рішення про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, що приймається районною, районною у м. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом міської чи районної у місті ради за місцем походження такої дитини за поданням служби у справах дітей - у разі звернення до місцевого центру законних представників дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

заява або повідомлення про вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу його вчинення, складені в довільній формі - у разі звернення до місцевого центру законних представників дітей, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї; 

4)     осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», до звернення додаються:

паспорт або інший документ, що посвідчує особу (у разі наявності);

довідка про звернення за захистом в Україні, за формою, затвердженою наказом МВС від 07 вересня 2011 року № 649 «Про затвердження Правил розгляду заяв та оформлення документів, необхідних для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, втрату і позбавлення статусу біженця та додаткового захисту і скасування рішення про визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту», зареєстрованим в Мін’юсті 5 жовтня 2011 року за № 1146/19884;

рішення про задоволення/відхилення/залишення без розгляду скарги на рішення органу міграційної служби про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, або про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту (у разі наявності), за формою, затвердженою наказом МВС від 07 вересня 2011 року № 649 «Про затвердження Правил розгляду заяв та оформлення документів, необхідних для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, втрату і позбавлення статусу біженця та додаткового захисту і скасування рішення про визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту», зареєстрованим в Мін’юсті 5 жовтня 2011 року за № 1146/19884; 

5)    ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», до звернення додаються:

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

посвідчення встановленого зразка, за формою, визначеною у додатку № 2 до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302; 

6)    осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, до звернення додаються:

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

посвідчення встановленого зразка, за формою, визначеною у додатку 2 до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 - у разі звернення до місцевого центру осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

посвідчення встановленого зразка Героя Соціалістичної Праці, Героя України, орденська книжка повного кавалера ордена Трудової Слави або інші документи, що підтверджують присвоєння відповідного звання - у разі звернення до місцевого центру осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; 

7)    осіб, які належать до числа жертв нацистських переслідувань, до зверненні додаються:

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

посвідчення жертви нацистських переслідувань встановленого зразка, за формами, встановленими в додатках 1 - 3 до Порядку виготовлення та видачі посвідчень, листів талонів на право одержання пільгових проїзних документи (квитків) жертвам нацистських переслідувань, затвердженим постановою Кабінет Міністрів України від 27 вересня 2000 року № 1467;

8)    осіб, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною, до звернення додаються:

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

ухвала суду про відкриття провадження у справі про обмеження цивільне дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною;

 9)    опікунів або піклувальників осіб, щодо яких суд розглядає справу про поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, до звернення додаються:

паспорт або інший документ, що посвідчує особи опікунів або піклувальників;

паспорт або інший документ, що посвідчує особу суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу;

посвідчення про призначення опікуном (піклувальником) встановленого зразка за формою, встановленою у додатку 3 до пункту 3.1 Правил опіки та піклування, затверджених наказом Держкомсім’ямолоді, МОЗ, Міносвіти, Мінсоцполітики від 20 травня 1999 року № 34/166/131/88, зареєстрованим в Мін’юсті 17 червня 1999 р. за 387/3680;

рішення суду про визнання особи недієздатною або про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи;

копія ухвали суду про відкриття провадження у справі про поновлення цивільної дієздатності фізичної особи (у разі наявності);

 10)   осіб, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, або їх законних представників до звернення додаються:

паспорт або інший документ, що посвідчує особу суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу;

паспорт або інший документ, що посвідчує особу законного представника, у разі, якщо звертається законний представник суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу;

документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі) - у разі наявності;

копія ухвали суду про відкриття провадження у справі про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;

 

11)    осіб, реабілітованих відповідно до законодавства, до звернення додаються:

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

посвідчення про право на пільги реабілітованих, зразок якого затверджено постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24 червня 1991 року № 48.

 12) військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки . України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення; { Абзац перший пункту 19 частини першої статті б в редакції Закону N 291-УІІІ ( 291-19 ) від 07.04.2015.

 Правова допомога надаватиметься свідкам, потерпілим по вказаним категоріям.

 

Лист директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області Кропліс Л. до Голови Апеляційного суду Кіровоградської області Драному В. В.